Dá sa urobiť kvalitný peeling pleti aj doma? Dá! Máme pre vás recepty na efektívne domáce peelingy, ktoré vám zaberú len pár minút času.

Naša pleť a pokožka sú denne vystavené obrovskému množstvu nečistôt. Preto si každá časť nášho tela z času na čas zaslúži extra starostlivosť aj v podobe peelingu. Dôkladne vykonaný peeling odstráni z tváre či z tela nielen nečistoty nazbierané počas celého dňa, ale aj odumreté bunky kože. Pokožka je tak prekrvená, vyčistená, rozjasnená, na dotyk hladká a jemná.

Kvôli peelingu však nemusíte vždy navštíviť drahé salóny alebo ho zháňať v drogérii. Máme pre vás recepty na domáce peelingy, ktoré zvládnete ľahko a za pár minút.

Ako na domáci peeling tváre

V prvom rade si pred aplikáciou peelingu dôkladne odlíčte tvár a umyte aj ruky. Peeling naneste podľa potreby, poriadne rozotrite a pár minút masírujte. Vyhnite sa však priestoru okolo očí a perám (na pery existujú špeciálne jemnejšie peelingy). Po peelingu si tvár opláchnite vlažnou vodou a natrite hydratačným krémom, aby nebola zbytočne vysušená.

Kávový peeling tváre ako overená klasika

Na kávový peeling nepotrebujete žiadne špeciálne ingrediencie. Pripravte si akurát váš bežný pleťový krém, prípadne olejček (ten môže byť napríklad aj kokosový, mandľový – podľa preferencie). Pleťový krém alebo olej zmiešajte s čajovou lyžičkou kávy, prípadne kávovej usadeniny a naneste na tvár či telo. Káva a kofeín, ktorý obsahuje, vašu pleť nielen prečistia, ale aj zlepšia jej prekrvenie.

Celotelový sladký peeling s cukrom

Na tento peeling celého tela potrebujete prísady, ktoré by sme našli zrejme v každej domácnosti. Postačí vám kryštálový cukor a váš bežný sprchový gél, prípadne olivový olej. Asi dve polievkové lyžice sprchového gélu (alebo oleja pre tých, ktorí majú suchšiu pokožku) zmiešajte v pomere 1:1 s kryštálovým cukrom. Vzniknutú zmes rozmasírujte a následne opláchnite teplou vodou.

Zanechajte recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cart

Vitajte

Vo vernostnom programe

Staňte sa členom

Zapojte sa do nášho vernostného programu a zbierajte body pre výhodnejšie nákupy.

Možnosti zárobku

Powered by WPLoyalty