Vitamíny a doplnky

Maca – prírodný liek na nízke libido a nedostatok energie

na erekciu

Aj keď sa o tom tak často nehovorí, sexuálne zdravie patrí k spokojnému životu v rovnakej miere ako to fyzické a duševné. Napriek určitým snahám o osvetu je táto téma stále tabu a vyvolá rozpaky. Často sa kvôli hanbe bojíme vyhľadať pomoc a aj ľahko riešiteľné problémy nás dokážu trápiť celé roky.

Znížená chuť na sex, poruchy erekcie, nízke libido, neplodnosť, hormonálne výkyvy a mnoho ďalších problémov sú v spoločnosti rozšírenejšie ako sa môže zdať. Majú pritom veľký dopad na naše vzťahy a kvalitu života, takže nie je dobré ich podceňovať.

Jedným z účinných, dostupných a zároveň prírodných riešení môže byť čoraz obľúbenejšia Maca, ktorá si získala povesť ako skvelé afrodiziakum.

To však nie je jediný dôvod, prečo by ste Macu mali vyskúšať tiež. V dnešnom článku sa bližšie pozrieme na to, v čom všetkom nám táto fascinujúca rastlina dokáže pomôcť.

A nie je toho málo.

Maca ako superpotravina dneška

Žerucha peruánska, známa tiež pod názvami brazílsky ženšen a Maca, je rastlina podobná reďkovke, ktorá rastie najmä v juhoamerických Andách.

Jej prirodzeným prostredím sú ťažko prístupné hory vo výške 3800 – 4400 metrov nad morom, kde prevládajú relatívne nízke teploty, silný vietor a nadmerné slnečné žiarenie.

V týchto náročných podmienkach sa darí okrem Macy iba zemiakom a tak táto odolná rastlina tvorí veľkú časť jedálnička miestnych obyvateľov. Domorodci v tejto oblasti ju už celé generácie používajú pri varení a ide o vyhlásenú delikatesu. Podľa niektorých zdrojov miestni obyvatelia denne skonzumujú až pol kilogramu Macy ako súčasť ich tradičných jedál.

Tak ako v prípade mnohých iných rastlín, aj pri Mace zisťujeme, že naši predkovia poznali silu prírodných liekov oveľa lepšie ako sme si pôvodne mysleli.

Macu používali už Inkovia, ktorí v tejto oblasti vybudovali pokročilú civilizáciu už pred príchodom Španielov.

Inkovia si Macu obľúbili pre jej viditeľné účinky na zdravie a vďaka modernej medicíne už vieme, že je bohatá na dôležité vitamíny a minerály, ako napríklad:

 • Draslík
 • Vápnik
 • Železo
 • Mangán
 • Meď
 • Zinok
 • vitamíny skupiny B
 • vitamíny A, C, D, E
 • aminokyseliny

Vďaka tomuto výnimočnému zloženiu je Maca účinným liekom pri zdravotných problémoch ako chudokrvnosť, znížená imunita, chronická únava, poruchy sústredenia, duševné napätie a menštruačné bolesti.

Maca je však vyhľadávaná najmä pre jej pozoruhodné účinky na libido. Nie nadarmo sa jej hovorí tiež peruánska viagra.

Maca pre mužov

maca pre neho na nízke libido

Choroby v oblasti sexuálneho zdravia trápia stále viac mladších mužov, ktorí sa len zriedka odhodlajú vyhľadať odbornú pomoc a dúfajú, že komplikácie zmiznú samé od seba.

Medzi najčastejšie patria:

 • Poruchy erekcie
 • Znížená chuť na sex
 • Neplodnosť
 • Nedostatok energie

Tieto problémy sú väčšinou spôsobené stresom, nezdravou stravou, nedostatkom pohybu a nadmerným pitím alkoholu, no často úplne nezmiznú ani po zmene životného štýlu.

Najmä znižujúca sa mužská plodnosť začína byť v západných krajinách veľkým problémom, za čo môže vo veľkej miere náš uponáhľaný životný štýl.

Výskumy hovoria, že za posledných sto rokov klesol priemerný počet spermií u mužov až o 85% a na reprodukčných klinikách sa každý rok objavuje stále viac mladých párov, ktoré majú problém počať dieťa.

Prírodný liek na nízke libido

Úprava životného štýlu je stavebným kameňom pri liečbe sexuálnych porúch, no užívanie Macy môže zlepšenie v tejto oblasti výrazne urýchliť.

V našej ponuke máme tú najkvalitnejšiu Macu pre mužov, ktorej by mali dať šancu nielen tí, ktorí sa s partnerkou pokúšajú o dieťa.

Pre ešte lepšiu účinnosť patria k zložkám našej Macy tiež:

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – podporuje tvorbu testosterónu, zvyšuje nízke libido a funguje ako životabudič.

GABA (kyselina gama-aminomaslová) – stimuluje pamäť, vnímanie a koncentráciu.

Dioskórea huňatá – rastlina zo Strednej a Južnej Ameriky, ktorá má podobne ako Maca priaznivé účinky na zvýšenie energie a vitality.

Mnoho výskumov poukazuje na to, že Maca pri dlhodobom užívaní priaznivo pôsobí na množstvo aj kvalitu spermií, zmenšuje prostatu, zvyšuje chuť na sex, podporuje lepšiu erekciu a prispieva k celkovej energii.

Maca pre ženy

maca pre ňu na vyrovnanie hladiny hormonov

Podobne ako je to u mužov, aj v ženskom organizme Maca priaznivo pôsobí na plodnosť. Ocenia ju však najmä ženy, ktoré prechádzajú menopauzou a jej častými nepríjemnými prejavmi, ako sú:

 • Návaly horúčav
 • Výkyvy nálad
 • Nespavosť
 • Vaginálna suchosť
 • Nadmerné potenie
 • Priberanie na váhe
 • Strata libida

Maca dokáže príznaky prirodzeného poklesu estrogénu zmierniť a výrazne tak uľahčiť náročné obdobie, ktoré s pribúdajúcimi rokmi neminie žiadnu ženu.

Ženy pred menopauzou Macu vyhľadávajú najmä pre jej pozitívne účinky na miernenie menštruačných bolestí, liečbu močových ochorení a zvýšenie libida.

Pre všetky ženy sme pripravili výživový doplnok, ktorý obsahuje nielen tú najkvalitnejšiu Macu na trhu, ale tiež:

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – zatiaľ čo u mužov podporuje tvorbu testosterónu, upravuje nízke libido, v ženskom tele udržiava svalstvo a vitalitu.

GABA (kyselina gama-aminomaslová) – spomaľuje starnutie, stimuluje pamäť a pomáha k psychickej pohode.

Ďatelina lúčna (Trifolium pratense) – okrem antioxidačných vlastností má táto často prehliadaná rastlina priaznivé účinky na hormonálnu rovnováhu v organizme.

Dioskórea huňatá – rastlina zo Strednej a Južnej Ameriky pomáha zachovávať energiu v období menštruácie.

Netrápte sa intímnymi problémami. Dajte šancu Mace a budete prekvapení silou, ktorá sa v tejto nenápadnej rastline ukrýva.

Prečítajte si tiež: Ste už v prechode? Najčastejšie prejavy menopauzy a rady, čo vám pomôžu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *