Vitamíny a doplnky

Bylinky pre mužské zdravie: Podpora prostaty, testosterónu a celkovej vitality

podpora erekcie 1

Mužské zdravie je široké spektrum, ktoré zahŕňa nielen fyzickú, ale aj emocionálnu a mentálnu pohodu. Prirodzený prístup k udržiavaniu a zvyšovaniu mužskej vitality je čoraz populárnejší, a bylinky majú v tomto smere značný potenciál. V tomto článku sa budeme venovať niekoľkým tradičným bylinám, ktoré sa už stáročia používajú na podporu mužského zdravia.

 class=

Maca

Maca, pochádzajúca z peruánskych Ánd, je považovaná za adaptogén, čo znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa stresu a zvyšovať výkonnosť. Maca môže pomôcť zvyšovať hladinu testosterónu a zlepšovať libido.

Citácia: Gonzales, G. F. (2012). Ethnobiology and ethnopharmacology of Lepidium meyenii (Maca), a plant from the Peruvian highlands. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2012.

Kotvičník zemný

Táto bylinka je v Európe známa ako “malá viagra”. Už stáročia sa využíva na podporu sexuálnej výkonnosti a zvyšovanie hladiny testosterónu.

Citácia: Tambi, M. I. B. M., & Imran, M. K. (2009). Eurycoma longifolia Jack in managing idiopathic male infertility. Asian journal of andrology, 11(3), 356-360.

Muira puama

Pochádzajúca z Brazílskeho dažďového pralesa, Muira puama je ďalšia bylinka, ktorá sa tradične používa na podporu mužskej vitality a zlepšenie libida.

Citácia: Waynberg, J. (1995). Aphrodisiacs: Contribution to the clinical validation of the traditional use of Ptychopetalum. First International Congress on Ethnopharmacology.

 class=

Diskoréa huňatá

Táto rastlina obsahuje diosgenín, ktorý sa často používa ako predchodca pri výrobe bio-identických hormónov, vrátane DHEA a testosterónu.

Citácia: Komesaroff, P. A., Black, C. V., Cable, V., & Sudhir, K. (2001). Effects of wild yam extract on menopausal symptoms, lipids and sex hormones in healthy menopausal women. Climacteric, 4(2), 144-150.

Lopúch veľký

Je známy svojimi detoxikačnými vlastnosťami. Lopúch môže pomôcť pri čistení krvi a podporovať zdravie prostaty.

Citácia: Predes, F. S., Ruiz, A. L. T. G., Carvalho, J. E., Foglio, M. A., & Dolder, H. (2011). Antioxidative and in vitro antiproliferative activity of Arctium lappa root extracts. BMC complementary and alternative medicine, 11(1), 25.

Gaba (Ginkgo biloba)

Ginkgo biloba, často označovaný jednoducho ako ginkgo, je jedným z najstarších druhov stromov na Zemi. Jeho extrakt je široko používaný vo výživových doplnkoch na zlepšenie pamäti a kognitívnych funkcií, no má aj špecifické výhody pre mužské zdravie.

Ginkgo je známy svojou schopnosťou podporovať cirkuláciu krvi, čo môže mať pozitívny vplyv na mužskú erektilnú funkciu. Mnoho štúdií naznačuje, že ginkgo môže pomôcť zlepšiť erektilnú dysfunkciu tým, že zvyšuje prietok krvi do penisu.

Okrem toho ginkgo môže zlepšovať náladu a znižovať úzkosť, čo môže nepriamo podporovať sexuálnu výkonnosť a celkovú mužskú vitalitu.

Citácia: Cohen, A. J., & Bartlik, B. (1998). Ginkgo biloba for antidepressant-induced sexual dysfunction. Journal of Sex & Marital Therapy, 24(2), 139-143.
 class=

Maca pre neho = mix účinných bylín pre mužské zdravie

A teraz si predstavte mix týchto účinných bylín v jednej tabletke. Maca pre neho značky BOOS LABS je organický výživový doplnok, ktorý je určený pre mužov na podporu ich zdravia. 100% prírodný produkt vo vegánskej kapsulke vyrábame na Slovensku a balíme do ekologických 100% rozložiteľných obalov. Naše produkty sú certifikované a Cruelty Free – teda netestované na zvieratách. Objednajte si Maca pre neho ešte dnes.

Mohlo by vás zaujímať…

Váš košík je momentálne prázdny!

Browse store


Novinky v obchode

Zdroje:

V závere, bylinky majú silný potenciál, pokiaľ ide o podporu mužského zdravia. Či už ide o zvýšenie hladiny testosterónu, podporu prostaty alebo zlepšenie celkovej vitality, tieto prírodné zdroje ponúkajú holistický prístup k zdravému a vyrovnanému životu.

  • Gonzales, G. F. (2012). Ethnobiology and ethnopharmacology of Lepidium meyenii (Maca), a plant from the Peruvian highlands. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2012.
  • Tambi, M. I. B. M., & Imran, M. K. (2009). Eurycoma longifolia Jack in managing idiopathic male infertility. Asian journal of andrology, 11(3), 356-360.
  • Waynberg, J. (1995). Aphrodisiacs: Contribution to the clinical validation of the traditional use of Ptychopetalum. First International Congress on Ethnopharmacology.
  • Komesaroff, P. A., Black, C. V., Cable, V., & Sudhir, K. (2001). Effects of wild yam extract on menopausal symptoms, lipids and sex hormones in healthy menopausal women. Climacteric, 4(2), 144-150.
  • Predes, F. S., Ruiz, A. L. T. G., Carvalho, J. E., Foglio, M. A., & Dolder, H. (2011). Antioxidative and in vitro antiproliferative activity of Arctium lappa root extracts. BMC complementary and alternative medicine, 11(1), 25.
  • Cohen, A. J., & Bartlik, B. (1998). Ginkgo biloba for antidepressant-induced sexual dysfunction. Journal of Sex & Marital Therapy, 24(2), 139-143.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *