Vitamíny a doplnky

Trápi Vás vypadávanie vlasov po covide? Vieme, čo pomôže.

vypadavanie vlasov 1

Vypadávanie vlasov po prekonanom koronavíruse trápi mnohých. Spísali sme pre vás rady, čo vám môže pri nadmernej strate vlasov pomôcť. 
 

Vypadávanie vlasov po covide, koho najčastejšie trápi?

Strata chuti či čuchu, únava, pokles telesnej aktivity, zadýchavanie sa… To sú najčastejšie vedľajšie prejavy koronavírusu, ktoré môžu pacientov trápiť aj niekoľko mesiacov po prekonaní vírusu. Možno menej diskutovaným vedľajším prejavom je však u niektorých aj vypadávanie vlasov. To trápi najčastejšie ženy staršie ako 40 rokov a môže sa objaviť aj nejaký čas po vyliečení sa.

alopecia

Čo robiť, ak vám po koronavíruse vypadávajú vlasy?

Lekári tvrdia, že najčastejšie ide len o prechodný stav, ktorý časom odznie. Kým sa však vlasy dostanú do svojej pôvodnej formy, môže to trvať aj pol roka či rok. Ako tento proces urýchliť a ako zamedziť nadmernému vypadávaniu vlasov?

Vo všeobecnosti sa odporúča obohatiť stravu o vitamíny C, D a minerály selén a zinok. Či už vo forme potravín alebo výživových doplnkov. Nečakajte však zázraky hneď na druhý deň. Svoje tu takisto zohráva aj stres. Práve stres a strach, ktoré človek pociťoval počas nákazy a ktoré po prekonaní vírusu tak ľahko neodznejú, tiež prispievajú k nadmernému vypadávaniu vlasov. Vhodné je zamerať sa aj na vaše mentálne zdravie, pokúsiť sa relaxovať, udržiavať kľudový režim a možno skúsiť aj niekoľko upokojujúcich dychových cvičení.

Pomôcť môže aj Reparex proti vypadávaniu vlasov 

Reparex Hair Loss je produkt určený špeciálne pre tých, ktorých trápi nadmerné vypadávanie vlasov. Či už je spôsobené genetikou, stresom alebo prekonaným koronavírusom, Reparex Hair Loss bol vyvinutý tak, aby posilnil korienky vlasov, postaral sa o ich výživu a obmedzil vypadávanie vlasov. 

Za účinnosť produktu Reparex Hair Loss je zodpovedné jeho unikátne zloženie – obsahuje až štyri účinné látky (kofeín, resveratrol, extrakt z vlčieho bôbu a extrakt zo swertie). 

4 účinné zložky Reparex Hair Loss a ich účinky: 

  • Kofeín – spomaľuje vypadávanie a zároveň pozitívne vplýva na rast vlasov,
  • resveratrol – prírodný antioxidant, ktorý pozitívne vplýva hneď na viacero prevencií,
  • extrakt z vlčieho bôbu – stimuluje činnosť buniek zodpovedných za rast vlasov, zlepšuje kondíciu vašich vlasov a posilňuje ich schopnosť odolávať poškodeniu,
  • extrakt zo swertie – stimuluje cirkuláciu krvi a korienkom vlasov dodáva kyslík a potrebné živiny, ktoré vašim vlasom pomáhajú, aby boli silné a zdravé. 

Vypadávanie vlasov po koronavíruse sa vyskytuje častejšie u žien a tých ľudí, ktorí mali ťažší priebeh ochorenia. Kým sa telo znova dostane do „normálu“, môže to trvať aj pol roka či viac. Preto je dôležité nielen pridať organizmu potrebné vitamíny, ale vašim vlasom môžete pomôcť napríklad aj produktom Reparex Hair Loss. Nezabúdajte tiež na dostatok odpočinku a venovanie sa aktivitám, ktoré vás upokoja či vám prinášajú radosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *