Zdravé cievy sú pre náš život nevyhnutné rovnako ako kyslík, ktorý denne dýchame. Prostredníctvom ciev prebieha transport potrebných živín medzi srdcom a zvyškom nášho tela. Aj cievy sa však môžu rokmi a nesprávnou životosprávou zaniesť a transport látok medzi srdcom a zvyškom tela je tak sťažený.

Prečo je čistenie ciev dôležité

Usadeniny sa do našich ciev môžu dostať či už ako výsledok nesprávnej životosprávy (fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu, nezdravé jedlá…), ale aj dlhodobým stresom či nedostatkom pohybu. Cievy, ktoré sú zanesené usadeninami či tukom, môžu viesť k vážnym zdravotným problémom, ako sú infarkt či mozgová príhoda. Rovnako však môžu negatívne ovplyvniť aj náš celkový zdravotný stav. 

Aké sú príznaky zanesených ciev? 

Môže ísť o typické príznaky, ako sú malátnosť, pocity únavy, nedostatok energie, pálenie záhy, akútna bolesť v strede alebo na ľavej či celková podráždenosť. 

Zanesené cievy plné usadenín však môžu napríklad spôsobiť aj predčasné starnutie či viac vrások na tvári. Usadeniny, ktoré vznikajú v cievach, majú za následok, že priestor, ktorým živiny a kyslík putujú do pokožky, je zmenšený. Potrebných živín sa tak to pokožky dostane menej a vrásky, ktoré vznikajú práve z dôvodu nedostatku kyslíka, sú tak výraznejšie a častejšie.

Práve prečistenie ciev a ich rozšírenie obnoví pôvodný objem a pokožka je znova okysličená. To znamená, že aj príznaky starnutia, na pokožke najčastejšie sprevádzané vráskami, sa zmiernia. 

Ako vyčistiť cievy od nánosov? 

Práve kardiovaskulárne ochorenia spôsobené postupným zanášaním ciev a tepien sú najčastejšou príčinou smrti na svete. Uchovávajte si vaše cievy zdravé a priechodné a vyčistite ich od nánosov, ktoré sa v nich rokmi usídlili. Ako rýchlo a účinne vyčistiť cievy? 

V prvom rade určite pomôže úprava životosprávy. Ak ste fajčiar, ktorý sa nevyhne príležitostnému poháriku, obmedzte tieto vaše zvyky. Oba výrazne prispievajú k tomu, aby sa vo vašich cievach hromadili rôzne usadeniny a nánosy. Takisto sa začnite viac hýbať. Ak ste nikdy neboli nadšeným športovcom, začnite pozvoľna intenzívnymi 20-minútovými prechádzkami.

Do stravy zasa naopak pridajte jedlá, ako sú losos, orechy, celozrnné výrobky, melón, avokádo či brusnice. Zvyknite si na pitie zeleného čaju či pomarančovej šťavy a občas si jedlo okoreňte kurkumou.

avokado

Výživový doplnok na čistenie ciev priamo zo Slovenska

Hoci úprava životosprávy a dostatok pohybu by mali byť úplným základom, samé vás usadenín vo vašich cievach len tak rýchlo nezbavia. Preto je dobré siahnuť aj po nejakom výživovom doplnku na čistenie ciev, ktorý vám v tomto boji účinne pomôže. Takým je napríklad aj kvalitný slovenský výrobok Diamond Yacca. Ide o saponínový výživový doplnok, za ktorým stojí uznávaný lekár, vedec a biochemik MUDr. Oto Sova CSc. Diamond Yacca je slovenský výrobok, ktorý sa vyrába v Košiciach, odkiaľ je distribuovaný do celého sveta. 

Ako zbaviť cievy (aj zvyšok tela) usadenín? Vďaka saponínom

Diamond Yacca vďaka saponínom, ktoré obsahuje, zbavuje telo škodlivých usadenín. Saponíny sú vysoko účinné bioaktívne výťažky z rastliny Yucca Shidigera. Ide o vždyzelenú palmu, ktorá prežíva v nehostinných podmienkach severoamerickej púšte. Saponíny by sa dali v bežnej reči prirovnať napríklad ku kuchynským saponátom, ktoré dokážu účinne vyčistiť znečistené riady. Tak, ako kuchynské saponáty vyčistia taniere, saponíny v Diamond Yacca dokážu prečistiť aj cievy (či iné orgány) zanesené usadeninami.

Ak hľadáte výživový doplnok či vitamín na prečistenie ciev, práve Diamond Yacca by mala byť vašou voľbou. Či už si na svojej životospráve dáte záležať alebo nie, je celkom isté, že aj váš organizmus je zanesený usadeninami. Usadeniny sa môžu zachytiť nielen na stenách ciev, ale aj na vnútorných orgánoch a spôsobovať veľké množstvo rozličných ochorení. Prečistenie organizmu sa preto odporúča dva až trikrát ročne. 

img 5464 1

Zanechajte recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cart