Yucca Organic

Yucca organic SOVA: v čom je výnimočná? (ROZHOVOR)

yacca organic sova 2 scaled 2

Yucca organic SOVA je skutočným zázrakom prírody. Poďme si povedať, v čom je jej výnimočnosť oproti konkurenčným produktom a ako to celé vlastne funguje? Zakladateľ spoločnosti a celej myšlienky je Peter Sova, ktorý sa narodil na Slovensku, no väčšinu doterajšieho života strávil cestami po rôznych krajinách, kde hľadal prírodné zdroje látok, ktoré popisuje moderná biochémia a medicína a v naturálnej podobe majú svoju ukrytú silu, ktorú je potrebné odhaliť a nájsť spôsob ako využiť v prospech nášho zdravia.

Ako sa zrodila myšlienka vytvoriť značku BOOSLABS?

Odpovedá zakladateľ značky Peter Sova:

Už počas štúdií na univerzite ma zaujímalo, aký vplyv majú potraviny, obzvlášť rastlinného pôvodu, na organizmus človeka. Na začiatku bol teda nápad vytvoriť radu výrobkov pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť dobre, vyzerať čo najlepšie a chcú si to zachovať bez ohľadu na vek.

Veríme vo vedu spojenú s prírodou, a preto využívame silu saponínov, bylín a vitamínov už od roku 1991. V našom tíme veríme, že zdravie a sila sa buduje pomocou lepšej podpory, preto sa snažíme tu byť pre prevenciu, aby sme napravili zdravie ešte predtým, než sa „pokazí“. Sme tu pre tých, ktorí hľadajú alternatívne riešenia v starostlivosti o svoje zdravie a krásu.

Kto stojí za úspechom a kvalitou výrobkov?

 Je to skvelý team ľudí, ktorí dávajú dennodenne celý svoj um, vášeň pre dokonalosť a obrovskú zodpovednosť do každého jedného produktu, ktorý sa zrodí ako myšlienka a následne tvorí v našich laboratóriách priamo v Košiciach.

Naša vedúca laborantka pre vývoj a výskum o svojich profesijných začiatkoch:

Študovala som na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Získala som titul z analytickej chémie. Analytická chémia umožňuje identifikovať a merať množstvo chemických látok v rôznych materiáloch a pomáha tak pri vývoji nových liekov, kontrolou kvality potravín. Štúdium analytickej chémie má v praxi množstvo využití, medzi ktoré patrí aj potravinársky a farmaceutický priemysel.

Mňa vždy zaujímala analytická chémia skôr zo strany vývoja s výskumu nových liekov, kontroly kvality potravín a podobne.

Keď sa naskytla možnosť pracovať vo firme BOOSLABS, s radosťou som ju prijala, pretože ako neskúsená absolventka som videla v tejto firme obrovské možnosti spojené s vývojom s výskumom nových výživových doplnkov a kozmetiky.  Časom som sa naučila všetky procesy z hľadiska vývoja nových produktov. 

mudr oto sova scaled 3

Veľmi ma baví práca v laboratóriu, kde sa s mojím tímom neustále zdokonaľujeme, skúmame a vymýšľame nové výrobky, či už z hľadiska výživových doplnkov alebo kozmetiky.

Takýto proces je samozrejme časovo náročný, nakoľko vymýšľame a vyrábame kvalitné produkty, niekedy tento proces trvá zopár rokov, kým z nášho laboratória vyjde kvalitný produkt, ktorý uvedieme na trh.

CHYSTÁTE NEJAKÉ NOVINKY ?

Ako som už spomínala, vývoj takýchto produktov chce čas. Samozrejme, naše oddelenie neustále pracuje na nejakom výskume. Snažíme sa udržať trendy či už vo vymýšľaní výživových doplnkov alebo kozmetiky.

Často prídeme do práce s novou myšlienkou, novým nápadom, ktorý potom v laboratóriu skúmame a na základe poznatkov a výsledkov usúdime, či je možné uviesť daný produkt na trh. Už tento rok by sme chceli uviesť na trh zopár noviniek, ktoré prešli dlhým vývojom v našej „dielni“ 🙂

Ako fungujú saponíny?

Odpovedá kreatívna manažérka:

Ide o vysoko účinné bioaktívne výťažky z rastliny Yucca Schidigera, ktoré pôsobia čisto fyzikálne, s ničím sa nezlučujú, nič nenarúšajú, cez ľudský organizmus „iba pretečú“. Saponíny sa v tráveniu viažu na žlčové kyseliny za vzniku nerozpustných komplexov a pomáhajú ich odstraňovať z tela, čím bránia spätnému vstrebávaniu cholesterolu späť do krvného obehu, vďaka čomu je jeho hladina udržiavaná v norme.

Okrem iného majú mnoho benefitov pre naše zdravie, o ktorých sa viac dočítate na našom blogu aj eshope.

Nakoľko saponíny môžu odstrániť škodlivé usadeniny z vnútorného povrchu orgánov, dochádza k zlepšeniu ich zásobenia kyslíkom a ďalšími potrebnými živinami, vitamínmi a liekmi, ktoré prijímame. Tým pádom dochádza tiež k efektu spomalenia starnutia nášho organizmu.

saponiny yucca
Yucca Shidigera

Saponíny obsiahnuté v našich doplnkoch výživy sú organické, z najkvalitnejšieho extraktu Yucca Schidigera, ktorá sa pestuje v špeciálnych podmienkach a ďalej spracuje tak, aby bol zachovaný najlepší možný bezkonkurenčný pomer terpénových a steránových saponínov – na čo dbá celý výskumný tím na čele s majiteľom, ktorý osobne kontroluje zber a spracovanie rastliny z púšte v Kalifornii.

V porovnaní s ostatnými kvalitnými doplnkami s Yaccou, možno hrdo prehlásiť, že ide o najkvalitnejší, najčistejší saponínový doplnok stravy čisto organického pôvodu obsiahnutého do najsilnejšej dennej dávky.

Ako by ste nám predstavili líniu Yucca organic SOVA?

Odpovedá kreatívna manažérka:

Ide o saponínové výživové doplnky, ktoré sú určené pre ľudí na očistu organizmu, vďaka účinku saponínov, ktoré znižujú povrchové napätie usadenín v našom tele.

Saponíny sú skutočným prírodným bohatstvom, a keďže majú blahodárne účinky pre naše zdravie, tvoria základ tejto línie.

Okrem čistých saponínov si ľudia môžu vybrať aj kombináciu účinných bylín a vitamínov podľa toho, či ich trápia aj iné ťažkosti a potrebujú podporiť detox, imunitu, vitalitu, mobilitu, prípadne si chcú naservírovať antioxidanty či chrániť sa pred voľnými radikálmi.

yacca organic sova 2 2

V čom je Yucca organic výnimočná?

Odpovedá zakladateľ značky Peter Sova:

Yucca organic Sova je nová, lepšia, účinná. Hľadíme na potreby ľudí, no nie je nám ľahostajná ani naša planéta. Preto sa zrodila nová línia, ktorú sme vylepšili o účinnejšie zloženie a silnejšiu dennú dávku a vymenili plastové obaly za ekologické.

Prečo majú produkty nové obaly?

Odpovedá zakladateľ značky Peter Sova:
yacca organic 5 scaled 4
Yucca Organic SOVA

Vo svete zhoršujúceho sa plastového znečistenia sme sa rozhodli prejsť na obaly našich produktov šetrné k životnému prostrediu. Ekologický obal sa ukázal ako užitočný pri udržiavaní čistého a zdravého životného prostredia. Vďaka mnohým výhodám, ktoré ponúka, zákazníci, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu, môžu podporiť udržateľné značky, ku ktorým sa radí aj BOOS LABS.

Obaly sú nevyhnutnou súčasťou nášho každodenného života.

To vysvetľuje potrebu využívať zdravšie spôsoby, ako zabrániť ich hromadeniu a vytváraniu znečistenia. Ekologické, 100% recyklovateľné obaly z materiálov ako je bambus či sušená tráva, nielenže spĺňajú environmentálne záväzky zákazníkov, ale podporujú imidž značky, na ktorom si zakladáme.

Pridajte sa k nám na cestu za zdravím a využite náš uvádzací zľavový kód na Yucca organic SOVA: saponíny30 a ušetrite až 30%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *