Vitamíny a doplnky

Vysoký cholesterol: čo ho spôsobuje a ako ho znížiť aj bez liekov?

doktor sova

Vysoký cholesterol je často vizitkou nezdravého životného štýlu. Veľa vyprážaných jedál, málo pohybu, sedavé zamestnanie, málo ovocia a zeleniny, priveľa alkoholu či tučných jedál, ale aj priveľa cukru, sladených nápojov či tučných syrov mohli rokmi spôsobiť, že sa aj u vás vyvinul problém s vysokým cholesterolom. Poďme na to ale pekne po poriadku, čo to ten cholesterol vlastne je? 

Čo je to cholesterol a aký má význam

Cholesterol je dôležitá tuková bunka, ktorá je pre naše telo nevyhnutná a napomáha správnej funkcii všetkých živočíšnych buniek. Ľudské telo vie cholesterol prijímať v potrave živočíšneho druhu (mäso, mlieko, vajcia a pod.), ale vie si ho vytvoriť aj sám. Cholesterol vie byť pre naše telo prospešný, ale vie mu aj uškodiť. Preto sa jeho hodnota pravidelne sleduje. 

So znížením cholesterolu vedia pomôcť aj doplnky výživy

Cholesterol je v krvi sám o sebe nerozpustný. Uložený je v obale z tukových látok a látok bielkovinového charakteru. Pokiaľ je v krvi nadbytok tzv. LDL cholesterolu, začne sa ukladať do stien ciev a tepien a prichádza k ich kôrnateniu. Vysoký cholesterol teda môže spôsobiť upchatie ciev a s tým je spojených hneď niekoľko ďalších vážnych problémov – prevažne kardiovaskulárne ochorenia či infarkt. S prečistením ciev a tepien a vôbec celkovým prečistením organizmu od usadenín a škodlivín vám vie účinne pomôcť aj slovenský produkt Yacca organic SOVA.

Práve Yacca organic SOVA vďaka saponínom, ktoré obsahuje, účinne čistí cievy od usadenín, a tak aj znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Každý z nás má v tele rokmi nahromadené usadeniny a škodliviny, ak sa ich chcete účinne zbaviť, spoznajte Yacca organic SOVA a prečistite si organizmus.

Vysoký cholesterol môže byť u niektorých ľudí spôsobený aj dedičnými predispozíciami, no niekedy môže byť len dôsledkom nesprávnej životosprávy. Ako teda cholesterol účinne znížiť zmenou životosprávy a bez liekov?

doktor sova

Ako znížiť cholesterol? Dôležitá je zmena životosprávy

Najjednoduchším spôsobom ako znížiť cholesterol bez liekov a prírodnou cestou je zmena jedálnička. Ten by mal obsahovať najmä vyšší prísun ovocia, zeleniny a celozrnného pečiva. Cholesterol môžu zvýšiť, ako je už asi všetkým dobre známe, napríklad tučné, mastné a vyprážané jedlá, tučné syry či mliečne výrobky, ale aj priveľa soli či múčnych jedál. Neprospieva ani priveľa cukru, málo pohybu, fajčenie a nadváha či obezita. 

Aká je optimálna hodnota cholesterolu v krvi

Znížiť cholesterol pomôžu aj chudé mäsá – ryby, morčacie či kuracie mäso, dostatok orechov – ideálne vlašské orechy, ktoré obsahujú aj veľké množstvo aminokyselín, či vynechanie repkového a slnečnicového oleja a jeho nahradenie olivovým alebo ľanovým olejom. 

Zdravšou životosprávou a dostatkom pohybu by sa vám mohlo podariť znížiť cholesterol na hodnotu okolo 6 mmol/l. Za ideálnu hladinu cholesterolu v krvi sa u dospelého človeka vo všeobecnosti považuje hodnota cholesterolu okolo 5,0 mmol/l.

Ak sa chcete poistiť a spolu so zdravšou životosprávou vrátiť vášmu organizmu stratenú rovnováhu či ho prečistiť od usadenín v cievach a na orgánoch, siahnite po našom produkte YACCA organic SOVA Nielenže váš organizmus prečistí prírodnou cestou, ale navyše dokáže aj spomaliť prejavy starnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *