Prírodná očista

Saponíny: diabetes 2. typu pod kontrolou

ako regulovat cukor v krvi

Diabetes 2. typu je chronické metabolické ochorenie charakterizované zvýšenou hladinou glukózy v krvi (hyperglykémiou) spôsobenou nedostatočnou citlivosťou tela na inzulín alebo nedostatočnou produkciou inzulínu. Toto ochorenie môže viesť k vážnym komplikáciám, ako sú srdcové ochorenia, cievne ochorenia, poškodenie obličiek a očí. Je teda nevyhnutné udržať diabetes pod kontrolou. V súčasnosti sa vedci zaoberajú výskumom rôznych látok, ktoré by mohli pomôcť v boji proti tomuto ochoreniu. Jednou z týchto látok sú saponíny.

Čo sú saponíny?

Saponíny sú skupina chemických zlúčenín nachádzajúcich sa v mnohých druhoch rastlín, vrátane fazule, hrachu, sóje a ďalších. Sú známe svojimi liečivými vlastnosťami, vrátane protizápalových, antioxidantových a imunitu posilňujúcich účinkov. Výskum tiež naznačuje, že saponíny môžu hrať úlohu v prevencii a liečbe diabetes mellitus 2. typu.

Saponíny a diabetes 2. typu

Saponíny majú potenciál pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi prostredníctvom niekoľkých mechanizmov. Po prvé, môžu pomôcť zvýšiť citlivosť buniek na inzulín, čo je kľúčové pre reguláciu hladiny cukru v krvi. Po druhé, saponíny môžu pomôcť znižovať hladinu cholesterolu v krvi, čo je dôležité, pretože vysoká hladina cholesterolu je často spojená s inzulínovou rezistenciou. Po tretie, saponíny môžu pomôcť znižovať hladinu glukózy v krvi tým, že spomaľujú jej vstrebávanie v čreve.

Výskum a dôkazy

Niekoľko štúdií potvrdilo účinky saponínov na diabetes 2. typu. Napríklad výskum publikovaný v časopise “Journal of Agricultural and Food Chemistry” zistil, že saponíny zo sóje pomohli znižovať hladinu cukru v krvi a zlepšili inzulínovú citlivosť s diabetom 2. typu. Ďalšia štúdia zverejnená v časopise “Nutrition Research” zistila, že saponíny z quinoi pomohli znižovať hladinu cukru v krvi a cholesterolu s diabetom 2. typu.

Ako zahrnúť saponíny do stravy

Môžete zvýšiť príjem saponínov jednoducho pomocou prírodných doplnkov výživy s kvalitným obsahom saponínov, vyskúšajte našu líniu Yucca organic SOVA.

Saponíny sú tedaskutočne silným nástrojom, ktorý môže pomôcť udržať diabetes 2. typu pod kontrolou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *