Vitamíny a doplnky

Ako znížiť hladinu cholesterolu

saponiny

Pojem zvýšená hladina cholesterolu sa v dnešnej dobe skloňuje vo všetkých pádoch. Ide o jednu z tzv. civilizačných chorôb, ktorej príčiny je možné nachádzať vo veľkej miere v nezdravom životnom štýle modernej doby. Ohrození sme zvýšenou hladinou cholesterolu prakticky všetci. Ani pre ňu ale nie sme úplne bezbranní a existujú spôsoby, ako riziká spájané s „vysokým cholesterolom“ predsa len znížiť.

Zvýšená hladina cholesterolu a jej riziká

Zvýšená hladina cholesterolu je problém, ktorý sa môže týkať prakticky ktorejkoľvek vekovej skupiny. Riziko tohto problému tkvie v tom, že prejavy zvýšenej hladiny cholesterolu môžu byť dlhodobo neviditeľné a priebeh úplne bezpríznakový. Niekedy napriek tomu dochádza v súvislosti s vysokou hladinou cholesterolu už pomerne skoro aj k zvýšeniu krvného tlaku či vzniku cukrovky.

Následky zvýšenej hladiny cholesterolu, ktorá sa nelieči, majú vo väčšine prípadov podobu upchatých ciev. Prietok krvi cievami je nedostatočný, časom dochádza k ich kôrnateniu až upchatiu. Zlý prietok cievami má tiež za následok zadýchavanie sa, horšie prekrvenie a samozrejme ovplyvňuje aj správnu funkciu obehového systému.

Pravidelné odbery krvi väčšinou problematiku zvýšenej hladiny cholesterolu ľahko odhalia. Je preto veľmi dôležité chodiť na pravidelné kontroly k lekárovi a vo chvíli, keď je problém odhalený a diagnostikovaný, správne na neho zareagovať.

Spôsoby boja s vysokou hladinou cholesterolu

V prípade zvýšenej hladiny cholesterolu sa odporúča predovšetkým úprava stravovacích návykov. Obmedziť je potrebné predovšetkým vyprážané pokrmy v prospech príloh ako sú zemiaky a ryža. Tým najlepším riešením je ale samozrejme jesť namiesto tučných, sladkých jedál, chipsov, údenín, knedlí a podobných potravín skôr ovocie a zeleninu, rybu či celozrnné pečivo.

Pre riešenie problému s cholesterolom je dôležitý aj pitný režim, ktorý nesmie byť podceňovaný. Nie je potrebné zdôrazňovať, že alkohol aj fajčenie majú zásadný vplyv a je potrebné ich úplne odbúrať. Ďalším dôležitým prvkom prevencie je pohyb. Šport je zásadný pre ochranu pred vznikom tohto ochorenia.

Ako bolo spomenuté, úprava stravovacích návykov zohráva veľkú úlohu. Nie vždy je ale ľahké stravovať sa tak, aby telo dostalo všetky vitamíny, minerálne prvky a ďalšie potrebné živiny, najmä ak má ísť o diétu, ktorá zabráni nárastu hladiny cholesterolu. Práve preto sú významné potravinové doplnky.

Vďaka nim je možné telu dodať práve potrebné živiny. Len si treba uvedomiť, že tieto doplnky nemajú pestrú stravu nahradiť, ale doplniť. Yucca Organic Antioxidant je takým doplnkom, ktorý doplní potrebné vitamíny do vášho tela. Doplnok obsahuje množstvo potrebného vitamínu B a vďaka obsahu prírodných látok a výťažkov zriedkavej juhoamerickej rastliny Yuccy Schidigera prečistí váš organizmus. Zbaví tak telo nečistôt aj odpadových látok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *