Je paradox, že zatiaľ čo máme stále účinnejšiu medicínu a výskum liečby rôznych závažných chorôb napreduje míľovými krokmi, kvalita nášho zdravia sa často naopak zhoršuje.

Stres, nezdravé jedlo, nedostatok spánku a pohybu na čerstvom vzduchu, to všetko má za následok to, že stále viac ľudí trpí obezitou a kardiovaskulárnymi ochoreniami, ktoré sú považované za jednu z najčastejších príčin smrti v 21. storočí.

Väčšina ľudí sa cholesterolom a čistením ciev začne zaoberať, až keď sa im vážne zhorší zdravie, no vtedy býva už často neskoro.

Aj keď úprava stravy a celkového životného štýlu prináša účinnú dlhodobú zmenu, existujú spôsoby, ktoré nám s vysokým cholesterolom dokážu výrazne pomôcť takmer okamžite.

V dnešnom článku sa mimo iné dozviete:

Je na vine homocysteín alebo cholesterol?

Homocysteín je aminokyselina obsahujúca síru, ktorá sa prirodzene nachádza v krvi. Jej štandardné množstvo pre nás nie je nebezpečné, no pri vysokých hladinách výrazne zvyšuje mimo iného tiež riziko infarktu alebo porážky.

V súvislosti s kardiovaskulárnymi ochoreniami sa najčastejšie skloňuje cholesterol, no práve homocysteín je zodpovedný za tvorbu krvných zrazenín a poškodenie, upchávanie alebo zúženie ciev.

Homocysteín vzniká pri nadmernej konzumácii živočíšnych bielkovín a jeho hladina je jedným z najlepších ukazovateľov nášho zdravia. Pri vysokých koncentráciách homocysteínu sa zvyšuje riziko množstva ochorení, ako osteoporóza, cukrovka, problémy so štítnou žľazou, oslabená imunita, alergia a rakovina.

Výskumy taktiež ukazujú na spojitosť medzi vysokou hladinou homocysteínu a neplodnosťou, či dokonca problémom v tehotenstve, ako poruchy vo vývoji plodu či potrat. Preto by si na jeho hladiny mali dávať pozor tiež tehotné ženy.

Vyčistite si cievy a celý organizmus

Nadbytočný homocysteín je možné účinne odbúravať pomocou kyseliny listovej a vitamínmi skupiny B, najmä B6 a B12.

Zníženie jeho hladiny vhodnou stravou však neprináša okamžitý účinok na už poškodené či upchaté cievy. Našťastie existuje spôsob, ako cievy prečistiť a vrátiť im ich pôvodnú účinnosť. Práve v tom nám môžu pomôcť saponíny.

Ide o bioaktívne výťažky z rastlín, ktoré sa v malom množstve nachádzajú aj v strukovinách, rajčinách a zemiakoch. Najväčšiu koncentráciou saponínov však obsahuje púštna palma Yucca Shidigera, pochádzajúca z Utahu v USA.

Vedeli ste, že Yucca je extrémne odolná rastlina, ktorá prežíva s minimom vody v teplotách od -15 do 50 °C? Práve vďaka saponínom dokáže táto palma zvládať extrémne podmienky a indiáni žijúci v tejto oblasti ju nazývali aj „strom života“.

Saponíny znižujú povrchové napätie na stenách orgánov a ciev a tak zabraňujú usádzaniu nečistôt, ktoré cievy upchávajú. Zároveň pomáhajú obnovovať pružnosť ciev a odstraňujú už nahromadené usadeniny, ktoré potom jednoducho vylúčime prirodzenými spôsobmi. Môžeme ich prirovnať k čistiacemu prostriedku, akým umývame špinavý riad.

Fungujú na fyzikálnych princípoch a nereagujú s biochémiou nášho tela, takže nijako neovplyvňujú trávenie alebo iné procesy.

Najkvalitnejšie saponíny na trhu

Saponíny z rastlín Yucca získavame bez použitia chemikálii, špeciálnou metódou využívajúcou elektrický prúd.

Ako jediný výrobca na svete dokážeme extrahovať dva typy saponínov:

  • Terpénové saponíny – dokážu sa vstrebať do krvi a prečistiť aj najmenšie a najjemnejšie orgány.
  • Steránové saponíny – majú väčšie molekuly, vďaka čomu čistia iba tráviaci systém.

Vhodným pomerom oboch druhov saponínov v našich prípravkoch Diamond Yacca tak dosahujeme maximálnu účinnosť, ktorú iné saponínové doplnky nedokážu poskytnúť. Naše prípravky obsahujú až štyrikrát viac terpénových saponínov ako steránových.

Okrem ciev a tráviaceho traktu saponíny čistia aj usadeniny na orgánoch ako žlčník, obličky, pečeň, pankreas, srdce, pľúca alebo vaječníky. Pozitívne účinky saponínov sa dokonca prejavili tiež pri liečbe ďalekozrakosti či rôznych kožných ochorení, ako sú akné a ekzémy.

Saponíny majú slovenské korene

Za všetkými našimi produktami stojí svetovo uznávaný slovenský biochemik a lekár MUDr. Oto Sova, CSc., ktorý sa výskumom saponínov a ich vplyvu na organizmus zaoberá už viac ako 27 rokov.

Publikoval 89 vedeckých prác a na konte má 49 patentov, o ktoré majú záujem veľké zahraničné spoločnosti.

Jeho celoživotný výskum viedol k vyvinutiu výživového doplnku Diamond Yacca, ktorý využíva saponíny tým najúčinnejším možným spôsobom.

MUDr. Sova svoj život zasvätil vedeckému bádaniu, ktorý reálne pomáha zlepšovať život a zdravie a za svoje zásluhy bol ocenený striebornou pamätnou medailou Slovenskej akadémie viedÚčinkoval v mnohých médiách a rozhovor s ním o saponínoch a čistení ciev ste mohli vidieť napríklad v relácii Dámsky klub.

Aktuálne MUDr. Sova pracuje vo vlastnom výskumnom ústave BOOS – biologické substancie v Košiciach, kde vyvinul všetky naše produkty. Jeho výskumný ústav poskytuje tiež bezplatné poradenstvo na telefónnom čísle 0905 608 455 alebo emailom boos@euroweb.sk, kde radi zodpovedajú všetky vaše otázky.

Podrobnejšie informácie o saponínoch nájdete tiež na našej webstránke www.saponiny.sk, prípadne na našom webe viete získať elektronické prvé vydanie brožúry Vyčistite si organizmus zadarmo.

Zaregistrujte sa na našom webe a získajte objednajte si svoj Diamond Yacca za zvýhodnenú cenu už dnes!

Zanechajte recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cart

Vitajte

Vo vernostnom programe

Staňte sa členom

Zapojte sa do nášho vernostného programu a zbierajte body pre výhodnejšie nákupy.

Možnosti zárobku

Powered by WPLoyalty