Vitamíny a doplnky

5 tipov, ako sa efektívne zbaviť šedivých vlasov

5 tipov, ako sa efektívne zbaviť šedivých vlasov

Trend šedivých vlasov je už za nami. Sivé vlasy sú prvým znakom starnutia. Ľudstvo už od nepamäti túži a hľadá spôsoby, ako zastaviť starnutie a vyzerať mlado. Zo štatistík vyplýva, že viac ako 50-tim percentám mužov a žien prekážajú šedivé vlasy, pretože nepridávajú na kráse. Prekryť šedivé vlasy sa dá rôznymi spôsobmi. Jeden z nich je úplne skvelý a s prirodzene farebným výsledkom. 

1. Šediny a nedostatok vitamínov

Šedivé vlasy budete mať určite, keď dosiahnete vek 50 rokov. Striebristé vlasy sa ale môžu vyskytnúť aj v mladšom veku, dokonca aj pred dvadsiatkou, či tridsiatkou. Príčina môže byť zdravotná, častejšie ale problém spočíva v nedostatočnej výžive na vlasy.

Pre zdravé vlasy je dôležitý vitamín B12, ktorý je potrebný na tvorbu melanínu.

Ak ho je nedostatok, šedivé vlasy pribúdajú a okrem neželanej popolavej farby pravdepodobne budete trpieť zvýšenou únavou, depresívnymi stavmi, anémiou a budete mať zvýšenú hladinu homocysteínu, ktorý môže byť predzvesťou vážnejších ochorení.

Ako najľahšie vitamín B12 doplniť? Ak ste milovníkom mäsa pravdepodobne bude mať vitamínu B12 dostatok.

B12-tka sa najviac nachádza v:

  • mäse,
  • pečienke,
  • treske,
  • vajíčkach,
  • mlieku a
  • syre.

Nájdete ho aj v špenáte, toho by ste však museli zjesť denne niekoľko tanierov. Pre tvorbu melanínu a krásnej hrivy je preto dôležitá vyvážená strava, bohatá hlavne na živočíšne produkty.

2. Trvácna farba na šedivé vlasy?  

Zbaviť šedín sa dá naozaj jednoducho farbením. U žien patrí farbenie vlasov medzi bežné skrášľovacie procesy na celom svete. Ale čo muži, šedivé vlasy a farbenie? Mladšie ročníky radi experimentujú a prekrytím šedín chcú vyskúšať aj iné odtiene farby vlasov ako sú ich vlastné.

Staršie vekové kategórie sú voči farbeniu šedivých vlasov už o niečo menej prístupné.

Farbenie vlasov doma, nie je malina. Dôležitý je správny výber farebného odtieňa, aby vlasy neboli neželane tmavšie a nepôsobili na hlave ako helma. Trafiť sa do správneho odtieňa môže byť celkom kumšt.

Stať sa môže aj to, že farba nedostatočne chytí a ostanete pološedivý, respektíve šediny budú presvitať.

Hlavným problémom ale budú odrastajúce šedivé vlasy. Vtedy už bude okoliu jasné, že tento chlap si vlasy farbí. Odrastajúce šedivé korienky na atraktivite rozhodne nepridávajú. Ak sa im chcete vyhnúť, dôležitá je pravidelná starostlivosť v podobe farbenia korienkov aj dvakrát do mesiaca.

A to chce čas a peniaze. Farba navyše môže poškodiť a vysušiť vaše vlasy a to aj v prípade, ak použijete šetrnejšiu farbu na šedivé vlasy bez amoniaku.

 

3. Okamžitý, ale krátky efekt

Ďalšou z možností, ako prekryť sivé vlasy sú prípravky na okamžité prekrytie šedín. Ide o spreje alebo špirály na odrasty. Dajú sa zakúpiť v obmedzenom množstve odtieňov a v jednom kroku šediny prekryjú. Obsahujú farebný pigment, ktorý vlasy dočasne zafarbí.

Ďalším umytím vlasov šampónom sa ale šediny vrátia spať.

Recenzie zákazníkov tiež hovoria, že nastriekaním „farby“ sa zafarbia nielen vlasy, ale aj pokožka a všetko v okolí, kde sa čiastočky farby dostanú.

Tieto produkty sú obľúbené najmä na rýchle prekrytie šedivých odrastov hlavne u žien, napríklad takej cestičky vo vlasoch. Ale aplikácia na všetky šedivé vlasy u mužov? Hmm, asi by to bolo veľmi prácne a hlavne s „krátkodobým“ efektom.

Existujú aj takzvané špirály, či korektory v tvare rúžu vhodné rovnako na okamžité prekrytie šedín. Poradia si ľahko s odrastmi a u žien sú vítaným spoločníkom na cestách. Sú praktické, a ľahšie aplikovateľné. Ich nevýhoda je rovnaká ako pri sprejoch, zmyjú sa po umytí vlasov šampónom.

A pravdepodobne ráno po zobudení nájdete aj zafarbený aj vankúš.

4. Zosvetlenie odtieňa vlasov 

Pýtate sa, čo ešte existuje na šedivé vlasy? Je tu aj možnosť zosvetlenia všetkých vlasov na jednotný sivý odtieň. U žien sa následne natónuje, napríklad na jemne fialový alebo strieborný. Nájsť ale odtieň, ktorý bude lichotiť vášmu štýlu a tónu pleti, nebude úplne jednoduché.

Vlasy síce budú vyzerať farebne jednotne, ale pravdepodobne ich zosvetlením budú vysušené. Tónovanie je tiež iba dočasné a vlasy môžu chytiť neželaný farebný pigment.

Možno sa odvážite ísť do melíru so sivými pramienkami. Roztrúsené zosvetlené pramienky pomôžu šedinám splynúť so zvyškom vlasov. Pre mužov sa javí viac prijateľnejší, ženám ale pridá na veku.

Melír si tiež vyžaduje väčšiu starostlivosť, v podobe pravidelných návštev kaderníka. Jeho nevýhodou je vysušenie a možné poškodenie vlasov.

5. Obnovenie pôvodnej farby vlasov

Viete ale o možnosti, hoci ste úplne šedivý, že vaša pôvodná farba vlasov sa dá prirodzene obnoviť? Ide o trend, ktorému sa tešia hlavne muži. Šediny sa odstránia postupne a farba vlasov sa vráti nevtieravo.

Okolie si vašu premenu nevšimne, respektíve si na ňu pomaly zvykne. Nebude to žiaden skok od šedín k tmavým vlasom. A hlavne odtieň vlasov bude váš pôvodný. A nie na darmo sa hovorí, že každému pristane najviac tá farba vlasov, ktorú mu nadelila príroda.

Reparex proti šedinám prirodzene obnoví vašu farbu vlasov, vrátane ich lesku. Šedivé vlasy získajú späť ich pôvodné sfarbenie v priebehu niekoľkých týždňov.

Pred používaním Reparexu

1

Po pravidelnej aplikácií Reparexu

A22f

Pýtate sa ako je to možné?

Jedinečná a patentovaná zmes látok v Reparexe proti šedinám aktivuje vo vlasových folikuloch produkciu melanínu. Tento zázrak účinkuje postupne a zmena „zafarbenia“ prebieha prirodzene.

Reparex spolu

Čo je podstatné, ak budete prípravok používať pravidelne, výsledný efekt bude dlhodobý.

Vďaka opätovne získanej prirodzenej farbe vlasov sa zvýraznia vaše črty, oči a budete pôsobiť upraveným a mladším dojmom. Jednotná a prirodzená farba vlasov je rozhodne dôležitým faktorom celkovej atraktivity mužov aj žien.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *